Kullanım Şartları

Bibayim.com Kuralları

Bibayim bir pazarlama aracıdır.

Bibayim ile  “Satıcı iş ortaklığı sözleşmesi” imzalayarak Satıcı Üyeliği belirlenmiş olan Satıcı üye, Satılmasını istediği ürün veya hizmetlerini bibayim.com veya bibayim mobil uygulaması üzerinden sergiler.

Bayi, kendi hesabı ile girdiği web sitesi ve bibayim mobil uygulaması üzerinden,  satıcı üye’nin satış gerçekleştiği zaman Bayi’ye vereceği komisyonu görerek, bayilik başvurusu yapar.

Bayi’nin bayilik başvurusunun kabul edilip edilmemesi, satıcı üye’nin insiyatifindedir.

Bayilik başvurusu kabul edilmeyen yani gerçekleştirilmeyen, internet kullanıcısı, bayi değildir. 

Bayi’nin, bayiliği kabul edilene kadar herhangi bir satış yapamaz, yaptıramaz ve bayi herhangi bir kazanç elde edemez.

Bayi’nin bayiliği kabul edildikten sonra, bu Bayi, www.bibayim.com üzerinden “Portal Giriş” linkini kullanarak ulaşacağı web sayfasından veya üyelik bilgilerini kullanarak, ulaşacağı bibayim mobil uygulmasının ürünler sayfasından, bayisi olduğu Satıc Üye’nin, bir ürün veya hizmete ait linkini Müşteri ile  paylaşarak, Müşteri’nin bu linki kullanıp  online ortamda satın alma işlemini gerçekleştirmesini sağlayarak komisyon kazanır.

Bayi’nin, Müşteri ile paylaştığı link kullanılmadan gerçekleşebilecek satışlardan, yani satın alma işleminin yapılacağı, satıcıya ait siteye, müşterinin başka bir yöntem ile ulaşması durumunda,  hatta siteyi Bayi tavsiye etmiş veya tarif etmiş olsa bile, bayinin vereceği link kullanılmadan ulaşılan siteden yapılan satışlardan Bayi komisyon kazanamaz.

Bayi’nin kazandığı komisyonun,  %1 oranındaki tutarı bibayim hizmet bedeli / komisyonu olarak satıcı üye tarafından Bibayim’e ödenir ve Bayi’nin kazandığı komisyonun %99 ‘u, bayinin www.bibayim.com veya bibayim mobil uygulaması üzerinden bildirdiği banka hesap numarasına veya IBAN’a, Satıcı üye tarafından havale/EFT  olarak, web sitesi veya mobil uygulama üzerinden bildirilen dönemlerde yapılır.

Bibayim hizmet bedelini / komisyonu, bayiye önceden bildirip, onayını alarak değiştirme hakkına sahiptir.

Bayinin, komisyon kazanabilmesi için satın alacak müşterinin, ürün veya hizmeti, satıcının, ticari şartlarına göre  tam ve eksiksiz olarak satın alması ve  ödemesini yapması şarttır.

;